لوکس ترین برندهای آنلاین در سال ۲۰۲۲

۰۱ شهریور ۱۴۰۱

زمان تقریبی مطالعه


افراد جامعه امروزه بیش از گذشته به فعالیت‌های دیجیتالی رو آورده‌اند. دیجیتالی شدن بیشتر کسب و کارها و برندها را مجبور کرده است که کانال‌های آنلاین فروش راه‌اندازی کنند تا تعامل بیشتری با مخاطبان و مصرف‌کننده‌های خود داشته باشند. در هر صورت فضای فروش به‌سرعت در حال تغییر و تحول است و انتظار می‌رود تا […]


افراد جامعه امروزه بیش از گذشته به فعالیت‌های دیجیتالی رو آورده‌اند. دیجیتالی شدن بیشتر کسب و کارها و برندها را مجبور کرده است که کانال‌های آنلاین فروش راه‌اندازی کنند تا تعامل بیشتری با مخاطبان و مصرف‌کننده‌های خود داشته باشند. در هر صورت فضای فروش به‌سرعت در حال تغییر و تحول است و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۵ حدود ۳۰ درصد از فروش برندهای لوکس به‌صورت آنلاین انجام شود. در این مطلب قصد داریم شما را با برندهای لوکس با بهترین عملکرد در فضای مجازی در سال ۲۰۲۲ آشنا کنیم.

معیارهای انتخاب لوکس ترین برندهای آنلاین

شاید یکی از بحث برانگیزترین سؤالات که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کند این باشد که: چه معیارهایی برای انتخاب بهترین برندهای لوکس آنلاین وجود دارد و چگونه رتبه‌بندی می‌شوند؟

به منظور پاسخ به این سؤال باید گفت: برای رتبه‌بندی این برندها ترکیبی از ارزش برند، میزان و سهم مکالمات در نظر گرفته شده است. در جدول زیر۱۰ برند برتر لوکس آنلاین آورده شده است.

رتبهبرندصنعت
۱Gucciمد
۲Diorمد
۳Chanelمد
۴Louis Vuittonمد
۵Hermèsمد
۶Rolexساعت
۷Tiffanyجواهرات
۸Pradaمد
۹Versaceمد
۱۰Ralph Laurenمد
جدول ۱- لیستی از برتزین برندهای لوکس آنلاین

 در ادامه به بررسی ۵ برند آنلاین لوکس آمده در جدول می‌پردازیم.

Gucci

لوکس ترین برند آنلاین، برند Gucci‌است که رتبه اول را در لیست محبوب‌ترین و موفق‌ترین برندهای لوکس در دنیای آنلاین دارد. این برند در ۵ سال گذشته هم چنان رتبه خود را حفظ کرده است که نشان‌دهنده پیشرو بودن این برند در دنیای مد لوکس است. البته باید Gucci‌ با برند Dior که در رتبه دوم قرار دارد فاصله اندکی داشته و سال به سال نیز این فاصله در حال کاهش است. اگرچه Gucci  مقام اول قرار دارد اما سهم Gucci از کل سود جستجو از ۱۷.۵ درصد در سال ۲۰۲۰ به ۱۵.۲ درصد در سال ۲۰۲۱ و در سال ۲۰۲۲ به ۱۴.۸ درصد رسیده است.

به‌هرحال در سال ۲۰۲۱ Gucci صدمین سالگرد خود را جشن گرفت. این برند یکی از بهترین مجریان دیجیتال در ۵ سال اخیر بوده است و بیش از ۷۲ میلیون دنبال کننده فعال در سراسر جهان دارد. محصولات آنلاین برند Gucci عبارت‌اند از: کفش، کیف، کمربند، تی‌شرت و ساعت بوده است.

لوکس ترین برندهای آنلاین

Dior

این برند پیشرفت چشمگیری در رتبه‌بندی بهترین برندهای لوکس آنلاین از ۵ سال پیش تاکنون داشته است و توانسته است از مقام پنجم در سال ۲۰۲۰ به مکان چهارم در ۲۰۲۱ برسد. اکنون نیز در سال ۲۰۲۲ جایگاه دوم را در دست دارد. این شرکت فرانسوی موفقیت اش را مدیون کیف‌های Lady Dior‌ و لوازم‌آرایشی خود است. ترافیک وب‌سایت این برند نیز در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال گذشته خود در حال رشد بوده و ۱۲ درصد افزایش پیدا کرده است. نکته جالب توجه در ارتباط با این برند تمرکز روی مدیریت و ترافیک وب‌سایت به‌جای مشارکت در رسانه‌های اجتماعی در سال ۲۰۲۱ است که تأثیر مثبتی نیز روی سودآوری آن داشته است. محصولات آنلاین این برند کیف، عطر، کفش، جوراب‌های بلند، محصولات آرایشی و تی‌شرت است.

Chanel

سومین جایگاه در لیست بهترین‌ها به برند Chanel‌ اختصاص دارد. نکته جالب توجه درباره این برند این است که علیرغم آن‌که دیگر برندها تمرکز بیشتری روی شبکه‌های اجتماعی خود دارند، Chanel‌ سیاست‌گذاری خود را روی افزایش ترافیک وب‌سایت اش قرار داده است و ترافیکی برابر با ۶/۸ میلیون در ماه در سال ۲۰۲۲ کسب کرده است. افراد تقاضای زیادی برای خرید محصولات محدود Chanel  دارند. محدود بودن برخی از محصولات این برند سیاست موفقی است که Chanel در پیش گرفته است. برند Chanel‌ نیز مانند Gucci‌در سال ۲۰۲۱، صدمین سالگرد عطر نمادین خود را جشن گرفت. کیف، عطر، گوشوار، گردنبند، رژلب، کیف پول و کفش از جمله محصولاتی است که به‌صورت آنلاین به فروش می‌رود.

Louis Vuitton

اگرچه این برند در جایگاه نسبتاً خوبی در لیست بهترین‌ها قرار گرفته است اما علاقه‌مندی افراد به این برند لوکس در سال ۲۰۲۲ از ۷/۹ درصد به ۱/۹ ‌درصد کاهش پیدا کرده است. اگرچه ترافیک وب‌سایت Louis Vuitton به ۲/۱۳  میلیون بازدیدکننده در ماه می‌رسد اما نسبت به سال گذشته اندکی کاهش داشته است. با این وجود این برند در ترافیک وب‌سایت نسبت به دیگر برندها جلوتر است. این برند محصولات زیادی را در دسته‌های مختلف ارائه کرده است. محصولات آنلاین این برند عبارت‌اند از:‌کیف، کیف پول، کفش، جوراب و جا کارتی

Hermès

در سال ۲۰۲۲ ، Hermès با رشد ۲۰ درصدی ترافیک وب‌سایت نسبت به سال گذشته رو به رو شده است. هم‌چنین مخاطبان شبکه‌های اجتماعی این برند تا ۹ درصد افزایش داشته‌اند. محصولات کلاسیک این برند هنوز نیز مشتری‌های مخصوص به خود را دارد که حاضرند در لیست انتظار طولانی‌مدت این برند قرار بگیرند. این برند تعداد محصولات خود را برای فروش در وب‌سایت رسمی‌اش افزایش داده است.

لوکس ترین برندهای آنلاین

در پایان

اکنون که لوکس ترین برندهای آنلاین را شناختید، اگر شما هم دوست دارید برند لوکسی برای کسب و کار خود ایجاد کنید می‌توانید از مشاوره رایگان ما برای برند سازی لوکس بهره‌مند شوید. گروه تخصصی گنبد فیروزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *