طراحی برندبوک

برندبوک چیست؟

هویت برند یک شرکت و همه آنچه مربوط به آن است در  کتابچه‌ای به نام برندبوک ثبت می‌شود. برندبوک نمایانگر دستورالعمل‌ها و قوانینی مشخص از نمایش لوگو، رنگ‌های سازمانی، پیام به مخاطبان و… است. این دفترچه تثبیت‌کننده هویت و شخصیت سازمان‌ها، شرکت‌ها و یا کسب و کارهاست. در برندبوک جزییات کامل فرآیندهای گرافیکی آورده شده است که باید در طراحی‌های بعدی سازمان در نظر گرفته شود تا احتمال هر گونه ناهماهنگی از بین برود. 

برندبوک تثبیت‌کننده هویت و شخصیت سازمان‌ها، شرکت‌ها و یا کسب و کارهاست.
از ویژگی‌های اصلی داشتن برندبوک، ایجاد هماهنگی، سازگاری و تطابق میان بخش‌های مختلف برند است.

اهمیت برندبوک

هر کسب و کاری که به برندی حرفه‌ای می‌اندیشد، به برندبوک احتیاج دارد. یکی از ویژگی‌های اصلی داشتن برندبوک، ایجاد هماهنگی، سازگاری و تطابق میان بخش‌های مختلف برند است. برندبوک هماهنگی را میان طراحان به ارمغان می‌آورد. از بین رفتن یکپارچگی یعنی از بین رفتن برند و برندبوک تضمینی برای این یکپارچگی است. این کتابچه به طراحان این امکان را می‌دهد که برای طراحی هر یک از اجزا بتواند نوع فونت صحیح، تایپوگرافی ها، مدل آیکون‌ها و پالت رنگی را به‌درستی انتخاب کنند. در برندبوک شعار و داستان برند نیز بیان شده است که در فرآیند مارکتینگ اهمیت زیادی دارد.

طراحی تخصصی برندبوک در گنبد فیروزه

به دلیل حساسیت نقش برندبوک در سازمان‌ها و شرکت‌ها طراحی آن نیاز به‌دقت و تجربه‌ی زیادی دارد. گروه گنید فیروزه با طراحی بیش از ۱۰ برندبوک از شرکت‌های بزرگ و معتبر بین‌المللی توانسته است تخصص خود را به همگان به اثبات برساند. پس اگر تصمیم به طراحی برندبوک اختصاصی با قیمتی مناسب را دارید یا می خواهید اطلاعاتی درباره طراحی برند بود به دست آورید حتما با مشاوران ما در تماس باشید.

 

برندبوک دومین قدم از ثبت یک هویت بصری مقتدر برای یک برندینگ جذاب و به یادماندی است. شما با داشتن یک برندبوک حرفه‌ای هویت برند خود را دریک چارچوب منظم قرار می‌دهید. در اینصورت همیشه مخاطبین با دیدن طرح‌ها و محصولات شما برند شما را در ذهن خود بازنگری می‌کنند. 

گنبدفیروزه به پشتوانه، با طراحی برندبوک‌های متنوع و همچنین افتخار همکاری با برندهای جهانی تجربیات بسیاری در طراحی برندبوک کسب کرده است. طراحی برندبوک در گنبدفیروزه اصولی، جذاب و براساس استانداردهای طراحی‌های روز دنیای گرافیک است.

طراحی برندبوک یک کاری محاسباتی و زمان‌بر است. گنبدفیروزه سعی کرده است با تعیین قیمت‌های مناسب برای طراحی برندبوک تجربه‌ی داشتن یک برندبوک جذاب را برای مشتریان خود فراهم کند.

خیر، همه کسب و کارها نیاز طراحی برندبوک ندارند. برندبوک تنها برای محصولات و خدماتی است که به صورت عمومی به قشر زیادی از مشتریان ارائه می‌شوند.

برندبوک قابل تغییر است!

برندبوک قابل تغییر است! شاید تصور کنید برندبوکی که برای سازمان یا شرکت تهیه و تدوین می‌شود قابل‌تغییر نیست اما کاملاً نادرست است. به‌ عنوان نمونه اگر برای بهبود و توسعه برند، برخی از جزییات گرافیکی تغییر کند مسلماً این تغییرات باید در برندبوک اعمال شوند. همواره به یاد داشته باشید که برای بهتر شدن و پیشرفت برند هیچ مانعی وجود ندارد فقط باید اصول را رعایت کرد.

کاهش هزینه‌ها با طراحی برندبوک

به‌طور حتم همه فعالیت‌های مارکتینگ، تبلیغات و برندینگ توسط طراح‌ها و گرافیست‌کارها انجام می‌گیرد. بنابراین امکان احتمال خطا وجود دارد. این خطاها منجر به انتقال نادرست مفهوم برند شرکت یا سازمان به مخاطب می‌شود. بنابراین هزینه‌های صرف شده به هدر خواهند رفت چرا که نه‌تنها مخاطب جدیدی جذب برند نمی‌شوند بلکه ممکن است مخاطبین پیشین نیز به دلیل مغایرت ایجاد شده دچار سردرگمی شوند. با در دست داشتن و طراحی برندبوک از بسیاری از اشتباهات جلوگیری شده و در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی خواهد شد. 

 

آنچه باید در برندبوک باشد!

برای طراحی برندبوک استاندارد، باید چشم انداز و ارزش‌های اصلی، پرسونای برند، ماموریت برند و مخاطبان هدف به وضوح مشخص باشند. 

اما در دفترچه برند یا همان برند بوک چه مواردی باید آورده شود؟ برخی از مهم ترین مواردی که می بایستی در برندبوک بیان گردد عبارت‌اند از: لوگو، تایپوگرافی، وب استایل، صداها و پیام رسانی، عکس ها، باید و نبایدها و بسیاری موارد دیگر…