تأثیر وب‌­مارکتینگ بر کسب و کار

۱۳ فروردین ۱۴۰۱

زمان تقریبی مطالعه


در دنیای امروز جمع کثیری از مردم جامعه، زمان خود را در اینترنت سپری می کنند تا بتوانند نیازهای خود را برطرف نمایند. بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای تلف کردن زمان خود در ترافیک خیابان ها، در منزل  بمانند و نیازهای خود را از طریق خرید های اینترنتی انجام دهند. این دسته […]


در دنیای امروز جمع کثیری از مردم جامعه، زمان خود را در اینترنت سپری می کنند تا بتوانند نیازهای خود را برطرف نمایند. بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای تلف کردن زمان خود در ترافیک خیابان ها، در منزل  بمانند و نیازهای خود را از طریق خرید های اینترنتی انجام دهند. این دسته از افراد اولین جایی که برای رفع نیاز خود به دنبال آن می گردند وب سایت هایی می باشد که می توانند با سرچ در گوگل به آن ها دسترسی پیدا کنند. داشتن وب سایت یکی از راه هایی است که بسیاری از کسب و کارها انجام می­دهند تا در دنیای اینترنت و عصر اینترنت حضور پررنگ تری داشته باشند و به این وسیله بتوانند هم کسب و کار خود را جهانی کنند و هم مخاطبین و مشتریان خود را افزایش دهند. پس قطعا وب‌­مارکتینگ استراتژی خود قدرتمندی است.

یک وب­سایت خوب و مناسب به روند پیشرفت یک کسب وکار سرعت می­بخشد.  در عین حال یک وب­سایت نامناسب می­تواند تأثیر منفی­ بر روی یک برند و کسب و کار بگذارد. وب­سایت می‌تواند به شما کمک کند تا تخصص و موقعیت خود را بهتر نشان دهید. داشتن وب سایت موفق­ مزیت های زیادی را همراه خود دارد از جمله؛ تأثیر بر فروش محصولات، در دسترس بودن، اعتبار، به خوبی معرفی کردن محصول و.. شما با داشتن یک وب سایت می‌توانید قسمتی از سایت را برای تبلیغات سایر شرکت‌ها در نظر بگیرید و از این راه کسب درآمد دیگری نیز داشته باشید.

(اگر دوست دارید درباره مارکتینگ مدرن و سنتی بیشتر بدانید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله بررسی مارکتینگ مدرن و سنتی را بخوانید.)

تأثیر وب‌­مارکتینگ بر فروش محصولات

فروش خوب نبض شرکت است. فروش برای هر شغلی حیاتی است و تنها راه زنده نگهداشتن یک شرکت و کسب وکار است. با فروش خوب می­توان پایه های یک کسب و کار را محکم کرد. یک شرکت با راه ­اندازی وب­‌سایت خود می­‌تواند مشتریان جدیدی را از سرتاسر کشور به سمت کسب و کار جذب می‌کند و فروش خود را گسترش دهد. تعداد مشتریان یک کسب و کار رابطه­ی مستقیمی با فروش آن دارد.

دسترسی آسان

یک وب سایت نه تنها کمک می کند تا فرصت های فروش یک کسب و کار افزایش پیدا کند، بلکه باعث افزایش در دسترس بودن برای فروش نیز می شود. با داشتن یک وبسایت مناسب، کسب و کار خوب می­تواند محصولات خود را به صورت شبانه روزی در اختیار مشتریان خود قرار بدهد. محدودیت‌های فروشگاه حقیقی به‌ویژه محدودیت در محل فروشگاه، در وب سایت های فروشگاهی وجود ندارد. فروشگاه های حقیقی ممکن است به دلایل  مختلف مجبور به تغییر مکان شوند. این باعث از دست دادن بسیاری از مشتری ها می­‌گردد. اما یک وب سایت همیشه ثابت بوده و هیچ­وقت از دسترس مشتریان خارج نمی­‌شود.

معرفی بهتر محصولات

داشتن یک وب­سایت برای یک کسب و کار امکان این را می­دهد که محصولات خود را به خوبی و کامل معرفی کند و در اختیار مشتریان و مخاطبان خود قرار بدهد. این عمل باعث می­شود  یک کسب و کار در چشم مشتریان خود جلوه­ی بهتری داشته باشد. دردنیای امروز که راحتی حرف اول را می­زند، مردم به دنبال توضیحات سریع و آسان و در عین حال تصاویر مناسب از مشخصات یک محصول هستند. وب سایت این امکان را به مشتری می­دهد که به راحتی تمام این امکانات را در دست مشتریان و مخاطبین خود قرار دهد.

اعتبار بخشیدن به کسب و کار

وب­سایت، بخش بزرگی از ویترین یک کسب و کار است. زمانی که افراد می خواهند محصولات یا خدماتی را خریداری کنند، ابتدا به جستجو در اینترنت می پردازند. و به این ترتیب کسب و کارهایی که وب سایت دارند در چشم آن­ها اعتبار بیشتری دارد. این موضوع به تنهایی از مهم ترین دلایلی است که چرا هر کسب و کار کوچک به وب سایت نیاز دارد. داشتن یک وب­سایت باعث ماندگار شدن یک کسب و کار در ذهن مخاطبین خود و بیشتر شناخته شدن آن کسب و کار می­شود.

صرفه جویی در وقت و هزینه

از دیگر مزیت‌هایی که می‌توان برای وب‌­مارکتینگ در نظر گرفت، صرفه جویی در وقت و هزینه است. برای خرید یک محصول از فروشگاه، مشتریان و صاحبان آن باید مسافت زیادی را طی کنند و طی کردن مسافت هزینه­ای را به دنبال خواهد داشت. هم‌چنین فروشندگان نیز باید هزینه هایی نظیر اجاره­ی مغازه و قبوض را پرداخت کنند. با داشتن یک وب­سایت چه برای مشتری و چه برای فروشنده بسیاری از این هزینه ها از بین رفته و در وقت طرفین صرفه جویی می­شود. داشتن یک وب سایت کمک می­کند تا با تعطیلات رسمی و غیررسمی در کسب و کار و فروش محصولات اختلالی ایجاد نشود و خرید و فروش همچنان پابرجا بماند.

ارتباط با مشتری

هنگامی که یک کسب و کار، وب­سایت خود را برای ارائه محصولات خود راه اندازی کند. می­تواند درهرلحظه با مشتریان و مخاطبان خود ارتباط برقرارکند، آن­هارا برای خرید راهنمایی کرده و در نهایت یک خرید و فروش لذت بخش را برای هردو رقم بزند. با داشتن وب سایت، یک کسب و کار می­تواند با مشتریان و مخاطبان خود تعامل کند، از آن ها نظر بخواهد، با توجه به نظرات کیفیت محصولات خود را بالا ببرد. از میزان رضایت بخشی محصولات خود و نیاز های مخاطبینش آگاه شود. وب‌­مارکتینگ راهی ساده برای تعامل با مشتری برای فروشنده‌ها فراهم می‌کند.

در پایان

پس اگر می‌خواهید کسب و کار موفقی داشته باشید حتما به راه‌اندازی وب‌سایت فکر کنید و سرمایه‌گذاری روی وب‌­مارکتینگ را فراموش نکنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *