هزینه طراحی لوگو در اصفهان

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان تقریبی مطالعه ۴ دقیقه


هزینه طراحی لوگو در اصفهان چگونه محاسبه می‌شود؟ این سؤالی است که خیلی از افراد زمانی که تصمیم به طراحی لوگو می‌گیرند از خود سؤال می‌کنند. چرا که قیمت‌های متفاوتی برای طراحی لوگو وجود دارد که از ۳۰۰ هزار تومان تا چند ده میلیون تومان ممکن است متغیر باشد. مبنای این قیمت گذاری چیست؟ معیارهایی […]


هزینه طراحی لوگو در اصفهان چگونه محاسبه می‌شود؟ این سؤالی است که خیلی از افراد زمانی که تصمیم به طراحی لوگو می‌گیرند از خود سؤال می‌کنند. چرا که قیمت‌های متفاوتی برای طراحی لوگو وجود دارد که از ۳۰۰ هزار تومان تا چند ده میلیون تومان ممکن است متغیر باشد. مبنای این قیمت گذاری چیست؟ معیارهایی که برای این قیمت‌ها در نظر گرفته می‌شود چیست؟ آیا قسمت استانداردی برای طراحی لوگو وجود ندارد؟ در این مقاله سعی کرده‌ایم به همه این پرسش‌ها پاسخ دهیم تا شما بتوانید انتخاب بهتری از میان افراد و شرکت‌های مختلف طراحی بر اساس نیاز خود داشته باشید.

چرا باید برای لوگو هزینه کنید؟

طراحی لوگو قدم اول برای برند سازی هر شرکت، سازمان یا کسب و کار است که بخش مهمی از هویت بصری را تشکیل می‌دهد. هزینه‌هایی که برای طراحی لوگو پرداخته می‌شود در حقیقت به‌نوعی سرمایه گذاری برای آینده است. آینده‌ای نه چندان دور برای شناخته شدن. پس بهتر است با در نظر گرفتن شرایطمان بهترین‌ها را برای طراحی لوگو خود انتخاب کنیم.

هزینه طراحی لوگو

قیمت طراحی لوگو همان‌طور که قبلاً هم به آن اشاره شد طیف گسترده‌ای دارد و از چند هزار تومان تا چند ده میلیون تومان متفاوت است. چندین عامل تعیین کننده این قیمت‌های هستند که در ادامه به بررسی تک تک آن‌ها می‌پردازیم.

۱- نوع لوگو

لوگوها انواع مختلف دارند. لوگو ممکن است حالت تایپوگرافی داشته باشد یا به‌صورت تصویری ارائه شود و یا ترکیبی از آن‌ها باشد. این‌که چه نوع لوگویی را انتخاب کنید کاملاً بستگی به خودتان و نوع کسب و کارتان دارد. برخی افراد نوع تایپوگرافی را ترجیح می‌دهند در حالی که برخی دیگر ترکیبی دوست دارند و… به‌هرحال به‌طورکلی لوگوهایی از نوع تایپوگرافی که شامل خلاقیت در فونت و نوشتار می‌شود هزینه کمتری نسبت به دو نوع دیگر دارد. پس از آن لوگوهای تصویری که لوگو طراحی شده برگرفته از تصویری خاص متناسب با نیاز مشتری است هزینه بالاتری برای مشتری خواهد داشت.

لوگوهای ترکیبی به دلیل آن‌که ترکیبی از تصویر و نوشته هستند و نیاز به خلاقیت و تمرکز بالاتری دارند قطعاً هزینه بیشتر نیز در بر دارند. البته برخی از شرکت‌ها و افراد بدون توجه به نوع لوگو نرخ یکسانی را برای طراحی هر سه نوع دریافت می‌کنند و معتقدند به‌هرحال طراحی هر نوع لوگویی نیازمند خلاقیت بالایی است.

۲- تعداد اتودها

برای طراحی لوگو لازم است که بعد شناخت کامل نیازها و خواسته‌های مشتری و نوع فعالیتی که انجام می‌دهد، اتودها یا طرح اولیه‌ای از لوگو  روی کاغذ کشیده شود. به‌طور معمول طراح بین ۳ تا ۴ اتود برای لوگو طراحی کرده و به مشتری تحویل می‌دهد تا مشتری از میان آن‌ها یکی را انتخاب کند. به هر اندازه که مشتری درخواست تعداد اتودهای بیشتری را داشته باشد هزینه نیز افزایش می‌یابد. البته در این میان شرکت‌های مشتری مداری هم هستند که به تعداد نامحدود لوگو به مشتری ارائه می‌دهند و بابت تغییرات و درخواست‌های مشتری هزینه اضافی دریافت نمی‌کنند مانند کانون آگهی و تبلیغات گنبد فیروزه!

۳- تجربه طراح

پارامتر بسیار مهم دیگری که تأثیر زیادی در هزینه طراحی لوگو دارد تجربه طراح است. هر اندازه طراح باتجربه‌تر و حرفه‌ای‌تر عمل کند دستمزد بیشتری نیز دریافت می‌کند.

کمترین و بیشترین هزینه طراحی لوگو در اصفهان

الف) قیمت سفارش لوگو به‌صورت آنلاین

سایت‌های زیادی وجود دارند که به‌صورت رایگان و یا با دریافت هزینه اندک به‌صورت آنلاین و در مدت زمان چند دقیقه‌ای لوگو طراحی می‌کنند. روند این سایت‌ها به این صورت است که نوع لوگو را انتخاب کرده و نام شرکت یا… را ارسال می‌کنید آن‌ها نیز طرح‌هایی را پیشنهاد می‌کنند که می‌توانیم دانلود و از آن‌ها استفاده کنید. این سایت‌ها در حقیقت هزاران قالب آماده دارند که با اندک ویرایشی در اختیار مشتری‌ها قرار می‌دهند. معمولاً لوگوهای طراحی شده توسط آن‌ها حرفه‌ای نیست و امکان ویرایش هم برای آن‌ها وجود ندارد. شاید این نوع لوگوها فقط برای معرفی و نه چیز بیشتر برای کسب و کارهای نوپا مناسب باشد اما به‌هرحال استفاده از آن‌ها پیشنهاد نمی‌شود.

ب) قیمت طراحی لوگو توسط طراح‌های تازه کار

این طراح‌ها به دلیل تازه کار بودن و نداشتن تجربه کافی قیمت‌های ارزانی برای طراحی لوگو دریافت می‌کنند. اغلب این افراد نیز از قالب های آماده‌ای که در سایت‌های زیادی موجود است استفاده می‌کنند و با ویرایش آن‌ها بر اساس آنچه مشتری خواسته است لوگو تحویل می‌دهند. تازه کارها نمی‌توانند طرح‌های حرفه‌ای و تخصصی تحویل بدهند و به همین دلیل هزینه پایینی را در ازای طراحی لوگو دریافت می‌کنند. معمولاً هزینه دریافتی توسط آن‌ها حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان برای هر لوگو است.

ج) قیمت لوگو از شرکت‌های تبلیغاتی

اگرچه شرکت‌های تبلیغاتی هزینه بیشتری نسبت به دو نمونه قبلی دریافت می‌کنند اما لوگویی کاملاً حرفه‌ای تحویل خواهند داد. لوگویی که یک شرکت می‌تواند آن را در ذهن‌ها بسپارد و نمادی برای شناخته شدن اش باشد. در شرکت‌های تبلیغاتی طراحان متخصص و باتجربه کاری بالا حضور دارند که این خود تضمین کننده کیفیت لوگوی ارائه شده است. هزینه ای که این شرکت‌ها دریاقت می‌کنند از ۵ تا ۱۰ میلیون تومان به بالا است. در هر صورت هر فردی می‌تواند با در نظر گرفتن بودجه‌ای که برای طراحی لوگو در نظر گرفته است شرکت مورد نظر خود را برگزیند.  

در پایان

گنبد فیروزه یکی از شرکت های خلاق در طراحی لوگو در اصفهان است که سابقه طولانی در این زمینه داشته و سال هاست که برای مشتری‌های داخلی و خارجی بی‌نظیرترین طراحی ها را ارائه می‌دهد.برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران گنبد فیروزه تماس بگیرید:

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *