چه کسی به مشاور تبلیغات حرفه‌ای نیاز دارد؟

۰۸ خرداد ۱۴۰۱

زمان تقریبی مطالعه ۵ دقیقه


نقش کلیدی تبلیغات در رونق و پیشرفت هر چه بیشتر کسب و کارها انکارناپذیر است. زیرا رقابت در بازار امروز رقابتی سخت و پیچیده‌ای  بوده و فناوری با سرعت هر چه بیشتر در حال تغییر است. از طرف دیگر مشتری‌ها مانند گذشته نیستند و آگاهی و اطلاعات آن‌ها بیش از پیش افزایش یافته است. محصولات […]


نقش کلیدی تبلیغات در رونق و پیشرفت هر چه بیشتر کسب و کارها انکارناپذیر است. زیرا رقابت در بازار امروز رقابتی سخت و پیچیده‌ای  بوده و فناوری با سرعت هر چه بیشتر در حال تغییر است. از طرف دیگر مشتری‌ها مانند گذشته نیستند و آگاهی و اطلاعات آن‌ها بیش از پیش افزایش یافته است. محصولات مشابه زیادی در بازار هستند که برخی از آن‌ها شناخته شده و برخی دیگر ناشناخته مانده‌اند. برخی شرکت‌ها موفق و برخی دیگر از گردونه رقابت‌ها حذف شدند. می‌توان گفت یکی از مؤثرترین پارامترهای کلیدی تبلیغ کردن و داشتن تبلیغات به صورت هدفمند است. زمانی که صحبت از تبلیغ و تبلیغات به میان می‌آید حضور مشاور تبلیغاتی نیز ضروری به نظر می‌آید.

( اگر دوست دارید درباره تاثیر تبلیغات در کسب و کار بیشتر بدانید پیشنهاد می‌کنیم که مقاله فروش بیشتر با تیترهای تبلیغاتی جذابتر! را بخوانید!)

به چه کسی مشاور تبلیغات گفته می‌شود؟

مشاور تبلیغاتی دانش تبلیغات دارد و دانش آن آمیخته با تجربه است. به همین دلیل ارزشمند می‌باشد. بنابراین قادر است روش‌های مختلف تبلیغاتی را با در نظر گرفتن نیاز هر کسب و کاری برنامه ریزی و به کارفرماها ارائه دهد. نتیجه این برنامه‌ریزی‌ها شناخت بیشتر برند، محصول، کالا و… و در نهایت منجر به جذب مشتری خواهد بود. در هر صورت قدم برداشتن در راه تبلیغات کار ساده‌ای نیست و حضور مشاور تبلیغات در هر کسب و کاری نیاز است. طبق آمار اداره‌ی تجارت کسب‌ و کارها در ایالات‌متحده در سال ۲۰۲۰، حدود ۷/۳۱ میلیون کسب‌وکار کوچک در این کشور وجود داشته است.  اما آیا همه‌ی آن‌ها همچنان پابرجا هستند؟ به طور حتم خیر!!!‌ بزرگ‌ترین اشتباهی که کسب و کارها آن را انجام می‌دهند، تلاش بیهوده بدون بهره‌مندی و اصرار بر آن است! کسی که می‌تواند کسب و کارها را از این شرایط نجات دهد مشاور تبلیغات است.

چرا کسب و کارها به مشاور تبلیغات نیاز دارند؟

به‌طور کلی شرکت‌های کوچک و بزرگ همیشه با محدودیت زمانی و مالی رو به رو هستند. تبلیغات نیز معمولاً هزینه‌های گزافی را روی مدیران شرکت تحمیل می‌کنند. تبلیغات اگر هدفمند و برنامه ریزی نشده باشند نمی‌توانند تأثیر خود را روی مخاطب و در نهایت بهبود فروش محصول یا خدمات داشته باشند. تحت این شرایط هزینه و زمان صرف شده عملاً از بین رفته و سودی را برای شرکت به همراه نیاورده است.

وظایف اصلی مشاور تبلیغات

مشاور تبلیغات وظایف متعدد و گسترده‌ای دارد. اما به‌طور خلاصه می‌توان گفت یک مشاور تبلیغات وظایف زیر را می‌بایستی انجام دهد:

  •  مطالعه و بررسی روش‌های تبلیغاتی مختلف در جهت اهداف شرکت و برنامه‌ریزی اجرای آن‌ها
  • نوشتن برنامه‌های تبلیغاتی مدون و تعیین شده
  • طراحی برنامه‌های هدفمند و اجرایی به‌منظور حضور در کمپین‌ها و برنامه‌های تبلیغاتی مختلف
  • انتخاب پیمانکاران تبلیغاتی به‌منظور پیاده‌سازی صحیح و دقیق تبلیغات و نظارت بر آن‌ها
  • انتخاب روش‌های تبلیغاتی مؤثر و سودمند بر اساس نیاز و نوع کسب و کار
  • هدایت تبلیغات در راستای قوانین برند بوک شرکت یا کسب و کار

ویژگی مشاور تبلیغات حرفه‌ای

شاید این سؤال برای افرادی که به دنبال مشاور تبلیغاتی هستند پیش بیاید که ویژگی یک مشاور تبلیغاتی حرفه‌ای چیست؟ مشاوران تبلیغات کارآمد و باتجربه ویژگی‌های زیر را دارند:

الف) آن‌ها قادر هستند که روش‌های تبلیغاتی متناسب با کسب و کار شرکت و یا سازمان را انتخاب کنند. دنیای امروز دنیای تبلیغات است و راه‌های مختلفی برای تبلیغات وجود دارد. مسلماً به‌کارگیری و هزینه کردن روی همه این روش‌ها منطقی نبوده و بازده خوبی نخواهد داشت. پس یک مشاور تبلیغاتی می‌بایستی توانایی انتخاب بهترین روش با بازدهی بالا را داشته باشد.

ب) مشاوران تبلیغات باید بتوانند ارتباط قوی با مخاطبان و مشتری‌ها برقرار کنند. صحبت کردن و داشتن فن بیان خوب از ویژگی‌هایی ضروری برای هر مشاور تبلیغاتی است. در طول فرآیند مشاوره ممکن است سؤالاتی ذهن خواننده را به خود مشغول کند. برخورد با مخاطبان و گرفتن بازخورد از آن‌ها نیاز به تجربه زیادی دارد و باید صبورانه و بامتانت مورد بررسی قرار گیرد. در غیر این صورت نمی‌توان انتظار نتیجه مثبت از تبلیغات انجام شده را داشت.

ج) خلاق بودن از دیگر ویژگی‌هایی است که مشاوران حتماً باید داشته باشند. دادن ایده‌های خوب تبلیغاتی همیشه نتیجه خوبی خواهد داشت و ممکن است بتوان با صرف هزینه کمتر نسبت به دیگر روش‌های تبلیغاتی ایده را به اجرا درآورد. به‌هرحال یک مشاور تبلیغات باید توانایی حل مسائل و مشکلات را داشته باشد و همواره بتواند ایده و راهکاری برای آن‌ها ارائه دهد.

د) یک مشاور تبلیغات حرفه‌ای با تجربه درک بالایی از وضعیت و شرایط شرکت و کسب و کار دارد و باید با در نظر گرفتن آن‌ها بتواند برنامه‌های دقیق تبلیغاتی را به اجرا درآورد. نتیجه و بازده این برنامه‌ها در دست گرفتن جایگاه بهتری در بازار و پیشی گرفتن از دیگر رقبا است.

در پایان

کسب و کارهای زیادی ممکن است علیرغم داشتن محصولاتی خوب و باکیفیت در بازار به هر دلیلی شکست بخورند. دنیای امروزی دنیای تبلیغات است. تبلیغاتی در جهت و راستای اهداف کسب و کار. تبلیغات برای هر کسب و کاری لازم است و می‌بایستی هزینه‌ای به آن اختصاص داده و در کنار آن از مشاوره‌های یک مشاور تبلیغات نیز استفاده شود. زیرا مشاوران تبلیغات می‌توانند با در نظر گرفتن شرایط کسب و کار و چالش‌های پیش روی آن‌ها بهترین روش تبلیغاتی را بر اساس بودجه موجود پیشنهاد دهند و آن را به اجرا درآورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *