موفقیت در کسب و کار با بازاریابی محتوا

۲۹ اسفند ۱۴۰۰

زمان تقریبی مطالعه


محتوا مارکتینگ مفهمومی جدید در بازاریابی می باشد که برای هر صنعتی یک ضرورت است اما مزیت‌های بازاریابی محتوا چیست که این‌قدر اهمیت دارد؟ ( اگر دوست دارید بازاریابی محتوا را کاربردی و خیلی سریع یاد بگیرید با گنبد فیروزه ای ها تماس بگیرید.) اهمیت محتوا مارکتینگ با بررسی کسب و کارهای مختلف می‌توان دریافت […]


محتوا مارکتینگ مفهمومی جدید در بازاریابی می باشد که برای هر صنعتی یک ضرورت است اما مزیت‌های بازاریابی محتوا چیست که این‌قدر اهمیت دارد؟

( اگر دوست دارید بازاریابی محتوا را کاربردی و خیلی سریع یاد بگیرید با گنبد فیروزه ای ها تماس بگیرید.)

اهمیت محتوا مارکتینگ

با بررسی کسب و کارهای مختلف می‌توان دریافت که محتوا مارکتینگ تأثیر چشمگیری در فروش و جذب مشتری دارد به‌گونه‌ای که از مؤثرترین روش‌ها برای توسعه برند و رشد تجارت است. محتوای خوب سنگ بنای مارکتینگ مؤثر و حرفه‌ای است.

بازاریابی محتوا اهمیت دارد زیرا با حس اعتماد و اطمینان را در مخاطبان افزایش داده و منجر به توسعه و گسترش روابط می‌گردد. در دنیای شلوغ محتوایی امروز، افراد از برندهای مورد علاقه خود انتظار محتوای باکیفیت و مفید را دارند. بر اساس گزارش State of inbound تولید محتوا برای ۸۰ درصد بازاریاب‌ها در اولویت اصلی قرار دارد. هم‌چنین، به‌طورمعمول حدود ۲۶ درصد از بودجه بازاریابی B2B به محتوا مارکتینگ اختصاص داده می‌شود. محتوا مارکتینگ برای کسب و کارها شهرت را به ارمغان می‌آورد و می‌تواند به شکل‌های مختلفی مانند پست‌های وبلاگ، ویدیوها، اینفوگرافیک ها، ارائه‌ها و پست‌های رسانه‌های اجتماعی باشد.

مزیت‌های بازاریابی محتوا

مزیت اول

بازاریابی محتوا قلب استراتژی دیجیتال مارکتینگ بوده و اهمیت حیاتی آن در پشتیبانی از همه عناصر دیجیتال مارکتینگ است. محتوای تولید شده می‌تواند در وبلاگ یا ایمیل مارکتینگ یا برای رسانه‌های اجتماعی استفاده شود. برای دیجیتال مارکتینگ نیاز به محتوای جذاب و باکیفیت است. به‌عنوان نمونه تصور کنید تجارتی قصد اجرای کمپین PPC‌ را داشته باشد تا ترافیک بیشتری را برای وب‌سایت جذب کند. زمانی که بازدیدکنندگان به وب‌سایت مراجعه کرده و وارد آن می‌شوند به محتوایی نیاز است که کاربران را برای مدت زمان قابل قبولی در سایت نگه داشته و علاوه بر آن منجر به بازگشت آن‌ها در سایت نیز گردد. از دیگر مزیت‌های مهم محتوا مارکتینگ پرورش دادن مشتری‌های بالقوه است که با نام کمپین‌های پرورشی نیز شناخته می‌شوند. با تولید محتوای ایمیلی جذاب و ارزشمند خوانندگان تشویق به برداشتن قدم بعدی می‌شوند. با محتوای قوی می‌توان سرنخ‌ها ایجاد کرد تا افراد بیشتری به مشتری تبدیل شوند.

مزیت دوم

نرخ بازگشت سرمایه با به‌کارگیری این استراتژی سریع‌تر است. این تاکتیک بیش‌ازپیش از تکنیک‌های مارکتینگ سنتی پیشی گرفته است. تولید مداوم و منظم محتوا منجر به افزایش ترافیک وب‌سایت شده و با افزایش ترافیک فروش نیز صعودی می‌شود. به این ترتیب، بازدیدکنندگان وب‌سایت می‌توانند به سرنخ‌ها و از آنجا به مشتریان جدید تبدیل شوند.

مزیت سوم

با محتوای باکیفیت بهینه‌سازی موتور جستجو قابل اجراست. بهینه‌سازی صفحات وب برای عملکرد بهتر با رتبه‌بندی موتورهای جستجو، بهینه‌سازی موتور جستجو یا سئو نامیده می‌شود. موتورهای جستجو از محتوای برای ارتباط با مشتری استفاده می‌کنند. کسب و کارهایی که بر نحوه رسیدن به صدر جستجو تسلط دارند، برندگان بزرگ جستجوی ارگانیک هستند. پس برای ایجاد ترافیک ارگانیک تنها راه و البته بهترین راه ایجاد محتوای عالی است!

( اگر دوست دارید بیشتر درباره سئو بدانید مقاله سئو برای کسب و کار را بخوانید.)

مزیت چهارم

1-  محتوا مارکتینگ استراتژی مقرون‌به‌صرفه‌ای است. مطالعه‌ای که توسط DemandMetric انجام شده است نشان می‌دهد که محتوا مارکتینگ حدود ۶۲ درصد کمتر نسبت به استراتژی‌های بازاریابی سنتی هزینه دارد و حدود ۳ درصد برابر بیشتر سرنخ برای افراد ایجاد کرده تا به مشتری تبدیل شوند. بنابراین محتوا مارکتینگ نسبت به بسیاری از انواع سنتی مؤثرتر و کم‌هزینه‌تر است. اما باید در نظر داشت که محتوا مارکتینگ نیاز به زمان بیشتری دارد تا نتایج مشخص شوند.    Social Media Examiner گزارش کرده است که بیش از ۸۱ درصد از بازاریاب‌ها حداقل ۶ ساعت در هفته زمان صرف محتوا برای رسانه‌های اجتماعی خود می‌کنند که در نتیجه آن ترافیک بیشتری را تجربه کرده‌اند. یک گام اولیه ضروری در یک استراتژی محتوای عالی، ایجاد توصیفی از مشتری ایده آل یا «شخصیت» مشتری است. با درک این موضوع می‌توان محتوایی کاملاً متناسب با نیاز مخاطبان ایجاد کرد.

مزیت پنجم

از دیگر مزیت‌های بازاریابی محتوا گسترش کسب و کار است. این موضوع یک واقعیت است که خریداران و مخاطبان هر کسب و کاری خواستار محتوا هستند! تعداد زیادی از مطالعات نشان می‌دهند که محتوا مارکتینگ اهمیت زیادی در رشد کسب و کار دارد و مخاطبان آنلاین نیازمند محتوای باکیفیت‌اند. کاربران اینترنت ۲۰ درصد از زمان خود را صرف خواندن مطالب و محتواهای آنلاین می‌کنند. امروزه بیشتر افراد زمان بیدار شدن تلفن همراه خود را چک کرده و محتوا مصرف می‌کنند!

مزیت ششم

اکثر افراد از برندهایی محصولات و کالاهای خود را خریداری می‌نمایند و یا از خدماتشان استفاده می‌کنند که به آن برند اعتماد دارند. محتوای خوب و استانداردی که توسط افراد خوانده شود می‌تواند درک صحیحی از کسب و کار را منتقل کرده و ارزش آن را مشخص کنند. نظر مخاطبان بر اساس محتوا شکل می‌گیرد و چنانچه خوششان بیاید با برند هماهنگ شده و تبدیل به مشتری‌های وفادار می‌شوند. هم‌چنین، انتشار محتوا به‌صورت منظم منجر به تبدیل شدن کسب و کار به شکل رهبر در ذهن افراد می‌گردد. هزینه بازاریابی محتوا ۶۲ درصد کمتر از بازاریابی خارجی است. کسب و کارهای کوچک دارای وبلاگ، ۱۲۶ درصد بیشتر از کسب و کارهای کوچک بدون وبلاگ، رشد دارند.

در پایان

مزیت‌های بازاریابی محتوا وصف نشدنی است. هر کسب و کاری با محتوا مارکتینگ یا بازاریابی محتوا می‌تواند به دنیا نشان دهد که در کاری که انجام می‌دهد فوق‌العاده است. توانایی ایجاد محتوا خوب ابزاری قدرتمند در دستان تجارت‌ها برای بهتر دیده شدن است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *