اهمیت عکاسی صنعتی در دیجیتال مارکتینگ

۲۲ فروردین ۱۴۰۱

زمان تقریبی مطالعه


در سال‌های اخیر افراد زیادی پا به دنیای دیجیتال مارکتینگ گذاشتند و به کمک آن، برای کسب و کار خود شروع به بازاریابی کردند. تاکتیک‌ها و روش‌های زیادی برای فعالیت در این فضا وجود دارد اما استفاده از محتواهایی تصویری از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین آنهاست. اهمیت عکاسی صنعتی در دیجیتال مارکتینگ انکار ناپذیر است و […]


در سال‌های اخیر افراد زیادی پا به دنیای دیجیتال مارکتینگ گذاشتند و به کمک آن، برای کسب و کار خود شروع به بازاریابی کردند. تاکتیک‌ها و روش‌های زیادی برای فعالیت در این فضا وجود دارد اما استفاده از محتواهایی تصویری از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین آنهاست. اهمیت عکاسی صنعتی در دیجیتال مارکتینگ انکار ناپذیر است و می‌تواند نقش پر رنگی در شناخته شدن و افزایش فروش محصولات داشته باشد.

عکاسی صنعتی یا تجاری

عکاسی صنعتی که به برخی آن را با نام عکاسی تجاری نیز می شناسند هر نوع عکس است که به منظور مقاصد تجاری گرفته می‌شود. هدف اصلی در در این عکس برداری عبارت است از معرفی هر جذاب محصول و یا خدمات. در گذشته و با محدود بودن امکانات تصویر برداری های صنعتی با چالش ها و مشکلات زیادی همراه بود. اما امروزه با پیشرفت تلفن های همراه و هم چنین لنزهای دوربین با اندکی خلاقیت و تجربه می توان عکس‌های تأثیرگذاری را خلق کرد. از مهم ترین ویژگی های عکس‌های صنعتی قابلیت توانایی ارتباط با مشتری هاست. عکس‌هایی که با بیننده حرف می زنند و تأثیر مثبتی روی آن‌ها دارند.

چرا عکاسی صنعتی؟

چرا باید از عکاسی صنعتی در دنیای دیجیتال مارکتینگ بهره برد؟ این سوالی است که ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد. به چند دلیل اصلی عکاسی تجاری اهمیت زیادی پیدا کرده و استفاده از ان را ضروری می کند. این دلایل عبارت اند از:

الف) جلب توجه

در دنیای محتوا واقعیت ان است که محتواهای تصویری و ویدیویی بیش از محتواهای متنی طرفدار دارند. بیشتر مخاطبان ترجیح می‌دهند به سرعت پیام محتوا را دریافت کنند و به دلایل مختلف تمایل کمتری به خواندن از خود نشان می‌دهند. البته در سال های گذشته نیز این موضوع وجود داشته است و سابقه عکاسی در تبلیغات به بیش از یک قرن می رسد!

ب) پیشرفت ابزار

در چند سال اخیر تحول زیادی در عکس و عکاسی اتفاق افتاده است. کیفیت عکس‌های رنگی بیش از آنچه تصور می‌شد افزایش یافته است. با ظهور عکاسی دیجیتال دسترسی به تصاویر تقریبا برای همه افراد امکان پذیر شده است. به کارگیری امکانات پیشرفته در عکاسی های هوایی و پهپادها دریچه ی جدیدی از عکاسی و اشتراک عکس‌های فوق العاده را در اختیار بشر قرار داده است.

ج) واکنش احساسی

از دیگر تأثیرات عکاسی صنعتی در دیجیتال مارکتینگ برانگیختن احساسات است. احساسات تأثیر زیادی روی تصمیم گیری های انسان دارد. اگرچه انسان موجودی منطقی است اما واکنش های عاطفی زیادی دارد. استفاده از تصاویر موثر قادر متقاعد کردن برای خرید هستند. به طور کلی ترکیب متن های درست و کوتاه با تصاویر از ابزارهای قدرتمند در دیجیتال مارکتینگ هستند.

د) تعامل با مخاطب

احتمال واکنش افراد به تصاویر زیاد است. یکی از روش های کاربردی در تبلیغات بالا بردن تعامل با مشتری است. مهم نیست که کسب و کار چه قدر بزرگ است و یا چه قدر موفق است باید با مخاطب در تعامل بود. البته تصاویر باید به گونه ای باشد که در جهت اهداف پیش رود تا تأثیر بیشتری داشته باشد.

چگونه با عکاسی صنعتی در دیجیتال مارکتینگ موفق شوید؟

هر عکسی در دیجیتال مارکتینگ موفق نیست! عکس ها باید:

الف) عکس متفاوت

متفاوت بودن، متمایز بودن را به دنبال دارد. برای ماندن در بازار باید در مقابل رقبا حرفی برای گفتن وجود داشته باشد. پس اگر کسب و کار یا شرکتی از عکس‌های خلاقانه استفاده کند که در هیج کجای دیگر دیده نمی‌شود مسلما مورد توجه قرار خواهد گرفت. برندها برای معروف شدن می توانند در بسترهایی مانند فیس بوک، اینستاگرام و… فعالیت تصویری خود را شروع کنند و به کمک تصاویر داستان برند خود را برای مخاطبان بازگو نمایند.

ب) عکاسی صنعتی با سبک ویژه خود

تصاویری که استفاده می شوند نباید کپی باشد! تولید عکس با سبک برند خود تأثیر چند برابری خواهد داشت و روشی مناسب برای برقراری ارتباط با مشتری هاست. بهرحال هر برندی سبک مخصوص به خود را دارد و هیچ دو برندی به یکدیگر شبیه نخواهند بود چون افراد مختلف با دیدگاه ها و نگرش های مختلف آن‌ها را به وجود آورده اند. عکس ها باید منعکس کننده برند تجاری باشد.

ج) داشتن استمرار در عکاسی تجاری

استمرار کلید موفقیت در هر کاری از جمله تولید محتوای تصویری است. منتشر کردن تصاویر به شکل منظم و با ثبات اثربخشی خود را خواهد داشت. اگرچه ممکن است زمانی طول بکشد.

د) شخصی سازی برند به کمک تصویر

کاربران همیشه مشتاق به دانستن اطلاعاتی درباره کسب و کار و شرکت ها هستند اطلاعاتی که ممکن است در ارتباط با محصول نباشد. اطلاعاتی درباره کارمندان یا تیمی که در شرکت کار می کنند! برقراری ارتباط افراد با تیم قطعا تأثیر مثبتی در فروش محصول دارد. به اشتراک گذاشتن چنین تصاویری اعتبار و اصالت را برای برند به ارمغان می آورد.

در پایان

به کارگیری صحیح و دقیق از عکاسی به هر کسب و کاری کمک می کند تا بتوان در دنیای شلوغ و پر رقابت بازار موفق تر عمل کرد و مشتری های بیشتری را جذب نمود. شما تا چه اندازه از عکاسی صنعتی برای برند خود استفاده کرده اید؟‌ هیچ گاه اهمیت عکاسی صنعتی در دیجیتال مارکتینگ را دست کم نگیرید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *