تبلیغیات محیطی چه نوع تبلیغی‌ست و انواع آن کدامند؟

۱۶ مرداد ۱۴۰۲

زمان تقریبی مطالعه


تبلغیات محیطی چه نوع تبلیغی‌ست و انواع آن کدامند؟ امروزه در سطح شهر، در پشت چراغ قرمز‌ها هنگامی که منتظر چراغ سبز ایستاده ایم شاهد مستطیل های کوچگ و بزرگ که متن تبلیغاتی با رنگ و فونت توجه برانگیزی بر روی آن نوشته شده است هستیم. به این مستطیل های کوچک و بزرگ بیلبوردهای تبلیغاتی […]


تبلغیات محیطی چه نوع تبلیغی‌ست و انواع آن کدامند؟

امروزه در سطح شهر، در پشت چراغ قرمز‌ها هنگامی که منتظر چراغ سبز ایستاده ایم شاهد مستطیل های کوچگ و بزرگ که متن تبلیغاتی با رنگ و فونت توجه برانگیزی بر روی آن نوشته شده است هستیم. به این مستطیل های کوچک و بزرگ بیلبوردهای تبلیغاتی می‌گویند. و بیلبوردهای تبلیغاتی یکی از عناصر اصلی تبلیغات شهری هستند. تبلیغاتی محیطی در سطرح شهر و یا حتی درمسیر جاده ها یکی از مهم‌ترین، تأثیرگذارترین و پرکاربرد ترین نوع تبلیغات برای برند‌ها و شرکت ها است. که در این مقاله باهم به شناخت این نوع تبلیغ و انواع آن می‌پردازیم.

تبلیغات محیطی چیست؟

تبلیغات محیطی نوعی تبلیغات از جانب برند‌ها و شرکت‌هاست برای زمانی که مردم و مخاطبین آن ها در خانه‌هایشان نیستند. به زبان ساده‌تر بسیاری از ما وقت امروز خود را در رفت و آمد بین محل کار وخانه و زمان زیادی از شبانه روز خود را در ترافیک و طول مسیر می‌گذاریم.پس کمتر پیش می‌آید که به تلویزیون یا شبکه‌های مجازی نگاه کنیم. تبلیغات محیطی یکی از همان تبلیغات هاییست که در این زمان و در این مکان بدرد می‌خورد و بازدهی خوبی برای برند دارد. در زمانی که کلافه پشت ترافیک مانده‌اید شاید ساده‌ترین بیلبورد تبلیغاتی یک برند با ساده ترین طراحی و رنگ شمارا جذب خود کند. و در ذهن شما بماند. این همان هدف اصلی تبلیغات محیطی است. تبلیغات محیطی یکی از مناسب ترین نوع تبلیغات است. در این نوع تبلیغ شما محدودیت زمانی و مکانی ندارید.و فقط کافیست بدانید در کدام نقطه‌ي شهر باید بیلبورد خود را قرار دهید تا بیشترین بازدهی و توجه را داشته باشید. تبلیغات محیطی باعث می‌شود شما مدام در پیش چشم او باشید و جایگاه خود را در ذهن او محکم‌تر کنید.

انواع تبلیغات محیطی:

تبلیغات محیطی انواع مختلفی دارد و شما می‌توانید باتوجه به محصول و خدماتی که برند شما ارائه می‌دهد تصمیم بگیرید آن را در چه نوعی و در کدام مکان و زمان باشد. شما می‌توانید تبلیغات محیطی برند خود را به صورت بیلبورد، دیجیتال، بنرهای روی پل، تبلغیات محیطی متحرک، ترانزیتی و غیره انجام دهید. فقط کافیست در طراحی و انتخاب زمان و مکان هرکدام دقت زیادی را به خرج دهید تا بتوانید بهترین بازخورد را داشته باشید. ناگفته نماند که تمام این ها برروی بیبلورد ها انجام می‌شود اما طرز ارائه‌ی هرکدام متفاوت است و بر روی توجه مشتری تآثیر بسزایی دارد.

تبلیغات محیطی دیجیتال:

تبلیغات محیطی دیجیتال یکی از مجذوب کننده ترین و خلاقانه ترین نوع تبلیغات محیطی است. بیلبوردهای دیجیتال نوعی سینمای کوچک برای برند و تبلیغ برند شما به شمار می‌رودو همین است که می‌تواند برای برند شما ازبازدهی بالایی برخوردار باشد. در بیلبورد های تبلیغاتی دیجیتال انیمه‌ها و پوسترها تبلیغاتی متحرک هستند و زنده‌تراند. این زنده بودن می‌تواند در همان قدم اول در تبلیغات برندشما ارتباط بهتری را با مخاطبان برقرار کند. این نوع تبلیغات اگر به درستی طراحی شوند و محتوای درستی را داشته باشند که بتواند این مکان تحرک را به خوبی جلوه دهد تأثیر بسزایی بر روی کسب و کار شما خواهد داشت.

تبلیغات محیطی ترانزیتی:

این نوع یکی دیگر از انواع تبلیغات محیطی است که شاید در مرکزخرید‌های بزرگ، ایستگاه متروها بسیار با آن ها برخورد کرده باشید. هدف تبلیغات محیطی ترانزیتی بیشتر برای جذب توریست ها ومسافران است به همین علت در فرودگاه‌ها، محل‌های حمل نقل شهری و فروشگاهای بزرگ ایجاد می‌شوند تا بتوانند مرزهای تبلیغات برند خود را تا حدودی برون مرزی کرده و برند خود را برسر زبان‌های مختلف دنیا بیندازند. این نوع تبلیغات محیطی برای کسب و کارهای محلی که می‌خواهند خارج از محدوده‌ي خود مشتری داشته باشند بسیار بصرفه و کاربردی است.

تبلیغات بر روی عرشه‌ي پل‌ها:

عرشه‌ی پل‌ها یکی از بهترین نقاط برای برقراری ارتباط با مخاطب و تبلیغات است. چرا که مردم زمان‌زیادی را در ترافیک، پشت چراغ‌های قرمز، خیابان‌ها و مسیر رفت و آمد خود از محل کار به خانه گذرانده و همین فرصت طلایی تبلیغات را برای برند‌ها فراهم می‌کند. به زبان ساده شما اگر برندی داشته باشید که محصولات بهداشتی ارائه می‌دهد، بیلبورد‌های تبلیغاتی در اتوبان‌ها و عرشه پل‌ها می‌تواند پلی باشد برای جذب مخاطب. شاید بپرسید چطور؟ در زمانی که مردم پشت چراغ قرمز و در ترافیک هستند، شاید در فکر نیاز‌های خود باشند، یا محصولاتی که بتواند به رفع خستگی آن‌ها کمک کند. با دیدن تبلیغ محصولی که بتواند به آن‌ها حس خوبی را انتقال دهند سمت آن برند کشش پیدا کرده و جذب برند شما می‌‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *