چگونه از دیجیتال مارکتینگ کسب درآمد کنید؟

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

زمان تقریبی مطالعه ۵ دقیقه


دیجیتال مارکتینگ نوع جدیدی از بازاریابی است که اندک اندک جایگزین بازاریابی‌های سنتی شده است. با روش‌های متفاوتی می‌توان از دیجیتال مارکتینگ کسب درآمد داشت. مشاغل جدیدی که درامدهای بالایی را با خود به ارمغان می‌آورد زاده‌ی مارکتینگ دیجیتالی است. امروزه بسیاری از افراد بدون آنکه نیازی به مکان یا زمان ویژه‌ای داشته باشند در […]


دیجیتال مارکتینگ نوع جدیدی از بازاریابی است که اندک اندک جایگزین بازاریابی‌های سنتی شده است. با روش‌های متفاوتی می‌توان از دیجیتال مارکتینگ کسب درآمد داشت. مشاغل جدیدی که درامدهای بالایی را با خود به ارمغان می‌آورد زاده‌ی مارکتینگ دیجیتالی است. امروزه بسیاری از افراد بدون آنکه نیازی به مکان یا زمان ویژه‌ای داشته باشند در زمینه فعالیت دارند اما چگونه…

تولید محتوا

یکی از مرسوم‌ترین روش‌های پول‌ساز در دیجیتال مارکتینگ تولید محتوا است. تولید محتوا ارزش زیادی در بازاریابی دیجیتالی دارد که می‌تواند به شکل‌های متنی، تصویر، فیلم یا صدا باشد. اگرچه برخی معتقد هستند تولید محتوا روشی ساده برای کسب درآمد است اما باید به این نکته توجه شود که استراتژی‌های و مهارت‌های مخصوص به خود را نیز دارد و برای ورود به این کار آموزش‌های ابتدایی و پیشرفته‌ای لازم است که فرد داشته باشد و باید مهارت‌هایی مانند: نوشتن، تحقیق کلمات کلیدی، سئو، آشنایی با برخی نرم‌افزارهای گرافیکی را داشته باشد.

سئو کردن وب‌سایت

سئو کردن وب‌سایت نیز زمینه‌ی دیگری است که می‌توان از آن کسب درآمد کرد. بیشتر کسب و کارهای جدید و هم‌چنین کسب و کارهای قدیمی برای فروش هر چه بیشتر محصولات خود وب‌سایت راه‌اندازی می‌کنند. فروش بیشتر و دیده شدن وب‌سایت نیاز به سئو شدن دارد که وظیفه‌ی یک سئو کار حرفه‌ای و متخصص است. سئو کاران درآمد بالایی دارند و هیچ وقت بیکار نیستند!   بنابراین یک متخصص سئو فردی است که با به‌کارگیری سیاست‌ها و ابزارهای مختلف وب‌سایت کسب و کارها را به یکی از مطرح‌ترین و بهترین وب‌سایت‌ها در آن حوزه تبدیل می‌کند. همه کسب و کارها و شرکت تمایل دارند با صرف کمترین هزینه وب‌سایت خود را در بهترین رتبه سرچ گوگل قرار دهند. سئوکار این نیاز را برآورده می‌کند. البته باید دانست که متخصص سئو یکی از دشوارترین شغل‌ها در حوزه‌های کاری در دیجیتال مارکتینگ است.

( پیشنهاد می‌کنیم مقاله سئوکار حرفه‌ای شو! را حتماً مطالعه کنید.)

طراحی سایت و برنامه‌نویسی

از دیگر روش‌هایی که می‌توان از بازار پر هیاهوی دیجیتال مارکتینگ سود برد و درآمدی به دست آورد، طراحی و برنامه‌نویسی وب‌سایت‌های مختلف است. برنامه‌نویسی یکی از پردرآمدترین مشاغل در دنیاست و ایران نیز از این قاعده مستثنا نیست. بیشتر طراحان وب‌سایت دستمزدهای بالایی می‌گیرند. به‌هرحال برای برنامه‌نویس شدن نیاز به یکسری پیش نیازهایی است و به‌سادگی نمی‌توان طراحی سایت انجام داد.

مدیر دیجیتال مارکتینگ

هر نوع بازاریابی نیاز به مدیری با تجربه و کارآمد دارد. در دنیای دیجیتالی برای موفق شدن باید مدیر دیجیتال مارکتینگ داشت. با تو.جه به نیاز روز افزون به مدیر دیجیتال مارکتینگ داشتن مهارت در این زمینه پول زیادی را به ارمغان می‌آورد. البته باید در نظر داشته باشید که یک مدیر دیجیتال مارکتینگ وظایف زیادی را به عهده دارد و کارهای متفاوتی باید انجام دهد مانند نوشتن، زمان‌بندی پست‌ها، ایجاد تصویرهای گرافیکی و … است. علاوه بر این موارد یک مدیر در دیجیتال مارکتینگ باید برای آینده شرکت یا کسب و کار خط‌مشی مشخصی داشته باشد تا برای همه اهداف مورد نظر برنامه‌ریزی کند. سطح درآمد این شغل بسیار بالا است و می‌تواند سالانه درآمدی حدود ۵۰ تا ۱۰۴ هزار دلار داشته باشد که بر اساس تجربه و مهارت متغیر است.

کارشناس بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

از دیگر فرصت‌های شغلی در دیجیتال مارکتینگ کارشناس بازاریابی شبکه‌های اجتماعی است. چنین کارشناسی باید با همه شبکه‌های اجتماعی آشنا بوده و نحوه کار و فعالیت در آن‌ها را بداند. هم‌چنین باید مهارت خوبی در تولید محتوای جذاب و کاربردی داشته باشد. آشنا بودن به نوع نگارش محتوا در هر شبکه‌ای متفاوت است. به‌عنوان‌مثال نوع بیان محتوا در شبکه‌ای مانند فیس بوک متفاوت از توییتر است و یا کاربران در اینستاگرام به دنبال محتواهایی متفاوت نسبت به لینکدین هستند. یا ویدیوهای طولانی در یوتیوب مسلماً در فضای اینستاگرام کارایی نخواهد داشت و مخاطبی را نیز جذب نمی‌کند. پس برای تبدیل شدن به یک کارشناس بازاریابی می‌بایستی اطلاعات کامل و جامعی درباره انواع شبکه‌های اجتماعی به دست آورد تا بتوان موفق بود. البته تجربه در این حوزه را نیز نباید دست کم بگیرید.

در پایان

با متولد شدن دیجیتال مارکتینگ مشاغل جدیدی که درامد خوبی با خود به همراه دارند متولد شده‌اند. جالب این جاست که برای فعالیت در این مشاغل نیاز به مدرک دانشگاهی و تحصیلی خاصی وجود ندارد و به کمک آموزش و کسب تجربه می‌توان در این زمینه شروع به کار کرد. دیجیتال مارکتینگ بازاری است که هر کس بر اساس تخصص و تلاشی که می‌کند می‌تواند از آن برداشت داشته باشد. اما برای کسب درآمد از دیجیتال مارکتینگ آموزش امری ضروری است.

اگر می‌خواهید درآمد خود را افزایش دهید و یا به دنبال شغل دوم هستید از آموزش‌های کاربردی گنبد فیروزه در زمینه سئو سایت، مدیریت دیجیتال مارکتینگ، انواع تولید محتوا مرتبط با شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.

گنبد فیروزه همراه همیشگی شما در دیجیتال مارکتینگ!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.