مشاوره برندینگ

برندینگ چیست؟

برندینگ از پایه‌های اصلی یک شرکت و تجارت نوپا است. نام تجاری و هویت بصری برند مهم‌ترین دارایی‌های مجموعه شما به‌حساب می‌آیند. برندینگ باعث شناخته شدن بهتر و بیشتر کسب‌وکار شما و تعیین جایگاهتان بین رقیبان در بازار می­گردد پس فروش شما بالا خواهد رفت. برای برند شدن باید در جهت آن حرکت کنید و مجموعه‌ی همه‌چیز شما از لوگو تا تبلیغات یا حتی لباس پوشیدن کارمندانتان باید مشخص باشد تا ذهن‌ها آماده‌ی تسخیر شدن شوند. پس، با برندینگ در ذهن مشتری باقی خواهید ماند و مشتری به شما وفادار می‌شود. به بیانی ساده برندینگ مجموعه فعالیت‌هایی است که شما برای تصویرسازی خودتان در ذهن مخاطب انجام می‌دهید.

 

برندینگ از پایه‌های اصلی یک شرکت و تجارت نوپا است.
داشتن برند به انسان حس بهتر بودن را القا می‌کند و باعث خرید مداوم افراد از آن برند می‌شود.

تأثیر برندینگ بر فروش

احساسات افراد بر اساس تجربیات خوب یا بد از خدمات و محصولات شما است که به برندینگ سرعت می‌بخشد یا آن را متوقف می‌کند. با برندینگ اصولی در ذهن و قلب مردم جایگاه ویژه‌ای پیدا خواهید کرد که نتیجه آن افزایش ارزش مادی و معنوی برند شماست. هدف از برندینگ، بیان داستان برند شما در خصوص محصولات و خدمات شماست. هدف اصلی از برندسازی محصول شما ، ایجاد ذهنیت، سؤال و احساس نیاز نسبت به تجارت شما در مشتریان است، تا آنجایی که شما را محلی برای رفع نیازهای خود بدانند.

 هدف از برندینگ ایجاد سؤال چرایی است. چرا مخاطب باید شما را از بقیه رقیب‌ها متمایز کند و برای رفع نیازش به شما مراجعه کند؟ برندها احساس دستیابی به چیز خاصی را ایجاد می‌کنند. داشتن برند به انسان حس بهتر بودن را القا می‌کند و باعث خرید مداوم افراد از آن برند می‌شود. پس شیب نمودار فروش به سمت صعودی شدن پیش می‌رود. پس مشاوره برندینگ به رشد هر چه بیشتر کسب و کار کمک شایانی می‌کند. 

مزایای برندینگ

بسیاری از کسب و کارها در رقابتی سخت و پیچیده با یکدیگر هستند زیرا در زمینه های مشترکی فعالیت دارند. پس برای جذب و هدایت مشتری به سمت محصول و کالای خود باید تلاش کنند. برندینگ مشتری ها و مخاطبین بالقوه را جذب کرده و تبدیل به مشتری های وفادار می‌کند. هم‌چنین اعتماد افراد تقویت شده و احتمال خرید و معرفی برند به دیگران نیز افزایش پیدا می‌یابد. علاوه بر آن، ارزش و اعتبار کسب و کار افزایش یافته و جایگاه معتبرتری در بازار کسب می‌کند.

دیجیتال برندینگ

در دنیای کسب و کاری امروز، حضور در فضاهای مجازی اهمیت زیادی پیدا کرده است و نوع جدیدی از برندینگ به نام دیجیتال برندینگ پا به عرصه ظهور گذاشته است. با برند شدن در دنیای دیجیتال همانند برندینگ در دنیای واقعی و سنتی بیرونی تعداد مشتری ها افزایش یافته و شیب نمودار فروش روز به روز افزایش می یابد. داشتن برنامه و استراتژی های مشخص مسیر برند شدن را هموارتر می کند.

 

استراتژی برندینگ

استراتژی برندینگ طرحی بلندمدت برای به دست آوردن اهدافی بلندمدت است که در نهایت منجر به شناخته شدن برند توسط مصرف‌کننده می‌گردد. استراتژی برندینگ موفق شامل مأموریت برند، وعده‌های برند به مشتریان و نحوه ارتباط  با آن‌ها است. با گذشت زمان این استراتژی منجر به افزایش آگاهی از برند، ارزش ویژه برند و احساسات برند می‌شود.